עורך דין לייפוי כוח מתמשך

עורך דין לייפוי כוח מתמשך

עו"ד דוד סול מסייע ללקוחותיו לקבל ייפוי כוח מתמשך בהליך שיטתי ומהיר, כך שהאדם הזקוק לטיפול בעתיד, יוכל להמשיך וליהנות מרמת חיים נאותה, ומכל הצרכים שלא יוכל לספק לעצמו באופן אישי בבוא העת, על ידי בחירה עצמאית באדם שהוא סומך עליו.

עו"ד סול הוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי והוכשר לערוך הסכמי ייפוי כוח מתמשך בהתאם לדין. חשוב להדגיש כי לא כל עורך דין רשאי לערוך הסכמי ייפוי כוח מתמשך, אלא רק עורכי דין שקיבלו היתר ורישיון מטעם האפוטרופוס הכללי.

זהו מסמך שמאפשר לאנשים שיודעים שבעתיד לא יוכלו לטפל בעצמם, באופן זמני או קבוע (בעקבות ניתוח, זקנה או מוגבלות מסוימת), להעביר את האחריות המשפטית, הגופנית ו/או הכלכלית שלהם לאדם אחר, שהם סומכים עליו בעיניים עצומות, כאשר הם עוד צלולים וכשירים לעשות זאת.
דאגה לייפוי כוח מתמשך בזמן, מבטיחה כי כאשר לא יהיה ביכולתם של מבקשי ייפוי הכוח לנהל את שגרת חייהם באופן מלא, מיופיי הכוח שבחרו מבעוד מועד יסייעו להם להמשיך ולחיות את חייהם בהתאם לבחירותיהם ורצונותיהם.

לשיחת ייעוץ עם עו"ד לייפוי כוח מתמשך השאירו פרטים

כמעט כל אדם מעל גיל 18 זכאי לקבל על עצמו ייפוי כוח מתמשך על אדם אחר, בין אם הוא מקורב אל אותו אדם שזקוק לחסות או מהווה גורם חיצוני.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לבעל ייפוי הכוח לשלוט באספקטים הקשורים לרכושו ולגופו של מבקש ייפוי הכוח או באחד מהמשתנים הללו, במשך תקופה מוגדרת או בלתי-מוגדרת.

עורך הדין יודע היטב כי יש לעמוד על כל סעיף וסעיף בעת עריכת ייפוי הכוח, ולהבטיח כי הם מציגים היטב את רצונותיו וצרכיו של מבקש ייפוי הכוח: שאלות כמו האם יהיה מוכן לעבור לבית אבות לעת זקנה, הצורה הספציפית שבה הוא מבקש לנהל את רכושו או האם למיופה הכוח קיימת רשות להשכיר או למכור נכסים בעבור מבקש ייפוי הכוח, הן רק חלק מהסוגיות שיקבלו תשובות ברורות במסמך זה.

כאשר ניתנת למיופה הכוח הזכות לנהל את כל הנושאים והסוגיות הנוגעים לרכושו ו/או לגופו של המבקש, מוטל עליו לטפל בו מכל בחינה קיימת ובין היתר רפואית, כלכלית ומשפטית.

מהלך הגשת ייפוי כוח מתמשך

בראשית התהליך, עו"ד סול מסייע לכם להסדיר טפסים ולהמציא מסמכים שונים בהתאם לדרישת האפוטרופוס הכללי, לקבלת ייפוי כוח מתמשך.

במידת הצורך, עו"ד סול אף יבקש מכם לפנות לרופא המשפחה, לרופא גריאטרי או לרופא מומחה, בכדי לקבל חוות דעת חותכת; המעידה כי האדם המבקש לערוך את ייפוי הכוח המתמשך אכן כשיר מנטאלית ושקול דיו לקבל את ההחלטה.

הגשת המסמכים

בסיוע עורך דין סול, ממלאים יחד את כל הטפסים הדרושים להליך ייפוי הכוח המתמשך: מסמכים הכוללים את הפרטים של עורך הדין, מידע על מבקש ייפוי הכוח ועל האדם שהופקד עליו לקבל את ייפוי הכוח המתמשך.

מבקש ייפוי הכוח רשאי למנות מיודעים, שמטרתם היא לפקח על הפעילות של מיופה הכוח הנבחר. המיודעים מקבלים דיווחים שוטפים ממיופה הכוח ומפקחים על אופן ההתנהלות שלו עם מבקש ייפוי הכוח ורכושו בשגרה. על המיודעים לקבל את כל המידע באשר לתוקף ולנהלים שהוגדרו בייפוי הכוח המתמשך, ובמקרה ומיופה הכוח פועל בניגוד לרצונו של מבקש ייפוי הכוח, עליהם לדווח על כך אפוטרופוס הכללי.

כניסה לתוקף של ייפוי כוח מתמשך

עם קבלת האישור, עו"ד סול מיידע את המיופה והממנה כי ייפוי הכוח מופקד ומאושר על ידי האפוטרופוס הכללי.