עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע

עו"ד סול מסייע ללקוחותיו לקבל פיצויים בעוון פגיעה של לשון הרע בהתאם לחוק איסור לשון הרע, ולהגן על שמם הטוב תחת הזכויות לכבוד, לקניין ולפרטיות, המעוגנות תחת חוקי היסוד לכבוד, חירות ושם טוב.

כאשר אדם או קבוצה רואים לנכון להביע דברי נאצה או תוכן לא הולם, בעל פה, בכתב או בצורה ויזואלית, הם פוגעים באדם אחר או בחברה עסקית, ואף עלולים לגרום להם לנזק נפשי או כלכלי. חוק איסור לשון הרע מבקש להגן על אנשים או קבוצות אלו מפני ביטויים שליליים, שעשויים להשפיע לרעה על המוניטין שלהם או לפגוע באופן ישיר בזכותם לכבוד ושם טוב.

פעמים רבות, אדם הנפגע מלשון הרע זכאי לתבוע פיצויים, ואפילו לטעון כי מדובר בעבירה פלילית, במידה והפגיעה נעשתה בכוונה לפגוע.

עו"ד סול מפרט בפני לקוחותיו באריכות אודות חוק לשון הרע, המגדיר בבירור כי עוולה זו דורשת קיום של שני תנאים: פרסום ההשמצה והיותה בעלת פוטנציאל לפגוע בשמו הטוב של האדם או החברה, המצוינים בתוכן הפוגעני.

לשיחת ייעוץ בנושא לשון הרע השאירו פרטים

במקרים מעין אלו, הדבר מקים ללקוח זכות לפיצוי. בנוסף, יש להוכיח כי הפרסום האמור גורם לנזק או עשוי לגרום נזק לאדם שהלבינו ברבים.

מתוך הבנה עמוקה כי לא פשוט להוכיח נזק במקרה של לשון הרע. קיימת אפשרות לקבל פיצוי גם ללא הוכחת נזק. מדובר בפיצוי סטטוטורי, המאפשר לבית המשפט להקנות לתובע פיצויים גם ללא הוכחה חותכת של נזק ממשי.

עו"ד סול מסייע לעמוד על טיב התיק המשפטי, לומד את מהלך התרחשות האירועים ביסודיות ובוחן האם ניתן להוכיח נזק. במידה וכן, עורך הדין מגיש תביעה כספית על סכום בהתאם לנזק שניתן להוכיח. במידה ואין אפשרות להוכיח כי נעשה נזק לגורם הפגוע, עו"ד סול יגיש תביעה לפיצויים ללא הוכחת נזק.

עו"ד סול מתמחה בתחום לשון הרע ובזכות זאת מעריך היטב את סיכויי הצלחת התביעה שלכם, דואג להגיש כתב תביעה לבית המשפט ופועל ביסודיות ובנחישות, במטרה שתזוכו בפיצויים המגיעים לכם בגין הפגיעה. עו"ד סול מאמין בהליכים משפטיים מסודרים ומקצועיים, שנעים על מיי מנוחות ומכוונים להביא לתוצאות הטובות ביותר בעבור לקוחותיו.

עו"ד סול בקיא בתחום הלשון הרע ומסייע לייצג אנשים ועסקים בדיני לשון הרע:
  • תביעות לשון הרע ברשת ובמדיה
  • תביעות דיבה
  • פגיעה בפרטיות
  • לשון הרע בפייסבוק ובאינסטגרם
  • הוצאת לשון הרע של אנשי ציבור וגורמים מנהלתיים
  • סוגיות הכוללות קללות וגידופים